MamaPríbeh
Články a aktuality
Kategórie

Z denníka šialenej matky - 8 časť

Dátum publikovania: 09.01.2015
Z denníka šialenej matky - 8 časť
Dominikovi sa na výlete v mamkiných rodných Košiciach veľmi páčilo. Vonku bolo krásne teplo, terasy pred podnikmi aj krásny park pri fontáne boli plné ľudí.

Na Košiciach milujem to historické centrum z ktorého dýcha pradávna atmosféra.Toto mesto vo mne vzbudzuje krásne spomienky na moje detské časy a ako mamina temperamentného dieťaťa beriem ako bonus, že tam nepremáva doprava a nehrozí žiadne dopravné nešťastie.

Tak sme sa po dobrej zmrzke /mimochodom za polovičnú cenu ako v Bratislave/ a posedení v parku pri hrajúcej fontáne túlali po Hlavnej ulici. Malý pobehoval zo strany na stranu, okolo nás prechádzali ľudia a na páse pre cyklistov z času na čas aj mestskí policajti na bicykloch.

„Ahóóóóój“ zakričal na jedného z nich náš Dominik, keď prechádzal okolo nás už druhý krát.

 „Ahoj“ odpovedal mu s úsmevom policajt a pridal na rýchlosti. Možno si myslel že nám ubzikol, ale to by nás musel trocha viac poznať......po treťom stretnutí ho Dominik už tak ľahko nepustil.

„Ahóóóój ujo policajt, čo robíííííš?“ začal pre istotu už adresnejšie, aby ho policajt nemohol odignorovať. Ale ako sa ukázalo policajt bol milý mladý muž a odignorovať ho ani nemal v úmysle. Zosadol z bicykla a slušne odpovedal „Ahoj, strážim“. Po dlhšom pokece ukázal malému pendrek, vysielačku dokonca aj služobnú pištoľ. Tá na malého zapôsobila a tak po dlhšej úvahe vyhlásil :

„Ujo, aj ja budem policajtom“. Na to chudákovi policajtovi zamrzol úsmev na tvári a dodal:

„To radšej nie moj zlatý, ja som policajtom len preto že som sa v škole neučil dobre!“

Dominik chvíľu o celej tejto informácii popremýšľal a keď ju dostatočne vyhodnotil tak rozhodne vyhlásil: „No dobre tak budem radšej smetiarom!!!!“.....................no a ja, ako mama budúceho smetiara sa už len možem tešiť že keď budem raz žiť zo slovenského dôchodku, budem mať protekčne prístup k vyberaniu smetí z kontajnera ako prvá 

Mamina Eva

Diskusia